A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді і спорту
Ушомирської сільської ради

ВИМОГИ ДО УКРИТТІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Дата: 27.06.2022 12:54
Кількість переглядів: 75

ВИМОГИ ДО УКРИТТІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Державна служба надзвичайних ситуацій України 14 червня надала рекомендації щодо укриттів в закладах освіти.

Для захисту людей мають використовуватись споруди подвійного призначення та найпростіші укриття* (підвал будівлі відноситься до найпростішого укриття).

Балансоутримувачем укриттів є власники. У випадку із школами та садочками - це міські/сільські територіальні громади, які мають їх фінансово утримувати, обладнювати, ремонтувати тощо за власні та залучені у незаборонений законодавством спосіб кошти.

Згідно Рекомендацій підлягають огляду, а у разі потреби — технічному обстеженню підвальні, цокольні і першіФото без опису поверхи об’єктів цивільного призначення.

Керівники закладів освіти мають:

- привести у готовність до використання наявні об'єкти фонду захисних споруд, забезпечивши захист у них працівників і дітей (учнів, студентів) від звичайних засобів ураження;

- визначити можливість укриття у таких об'єктах повного складу працівників і дітей,

- у разі відсутності на балансі (обліку) закладу освіти об'єктів фонду захисних споруд ініціювати створення комісії щодо обстеження наявних будівель (споруд, приміщень) з метою встановлення можливості їх використання.

Результати такої роботи оформлюються актом оцінки об'єкта (щодо найпростішого укриття) або актом оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту, розрахуном захисних властивостей огороджувальних конструкцій такої споруди та технічним паспортом (щодо споруди подвійного призначення).

У цих приміщеннях має бути:

- електроживлення,

- штучне освітлення,

- системи водопроводу та каналізації (або окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот),

- примусова або природна вентиляція,

два евакуаційних виходи, один з яких може бути аварійним,

- рівна підлога,

- меблі для сидіння чи лежання,

- ємності з питною та технічною водою,

- контейнери для зберігання продуктів харчування,

- первинні засоби пожежогасіння,

- засоби надання медичної допомоги,

- засоби зв’язку і оповіщення,

- шанцевий інструмент.

Через приміщення не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі. Також там не мають зберігатись легкозаймисті, хімічно та радіаційно небезпечні речовини, небезпечне обладнання.

Висота - не менше 1,8 м. Має бути не менше 0,6 кв.м на 1 особу.

Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них людей впродовж не менше 48 годин.

Вимоги до об'ємно-планувальних та конструктивних рішень найпростіших укриттів законодавством не визначено.

Важливо, щоб несучі та зовнішні огороджувальні конструкції (стіни, перекриття, покриття) зазначених приміщень були виготовлені із залізобетону, цегли або інших кам'яних матеріалів.

Необхідні захисні властивості забезпечують об’єкти зі стінами 2 - 2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) товщиною від 56 см. Відповідні захисні властивості також забезпечує шар ґрунту товщиною 67 - 78 см (мішок з піском (ґрунтом), укладений поперек конструкції (ряду).

У разі, якщо будівельні конструкції мають меншу товщину, можливо збільшення їх захисних властивостей шляхом додаткового обкладення мішками з ґрунтом (піском), встановлення екранів із залізобетонних конструкцій (панелей, блоків тощо) та/або комбінованим способом.

Біля вхідних дверей до споруди подвійного призначення (найпростішого укриття) має вивішуватися табличка розміром 50 х 60 см з написом «Місце для УКРИТТЯ». На ній необхідно зазначати адресу місця розташування споруди, її балансоутримувача, адресу і місце зберігання ключів.

*Споруди подвійного призначення - наземні або підземні споруди чи їх окремі частини, що спроектовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення, та в яких створені умови для тимчасового перебування людей.

Найпростіше укриття - це цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Джерела:

Рекомендації ДСНС (Лист № 03-1870/162-2): https://mon.gov.ua/.../Rekom.shchodo.orhanizatsiyi...

Кодекс цивільного захисту України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5403-17#Text

Роз’яснення ДСНС про види укриттів: https://m.facebook.com/.../a.1994941773.../4675112009185385/

Постанова КМУ «Про деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту» № 138 від 10.03.2017: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/138-2017-%D0%BF#Text


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень