A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді і спорту
Ушомирської сільської ради

Про призначення відповідальних за пожежну безпеку в закладах та установах освіти

Дата: 06.01.2022 16:13
Кількість переглядів: 13

УКРАЇНА

УШОМИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ І СПОРТУ

 

Н А К А З

с.Ушомир

06 січня 2022 року                                                                             № 17

 

 

 

 

Про призначення відповідальних

за пожежну безпеку в закладах та

установах освіти

 

             Враховуючи вимоги Законів України «Про освіту», «Про охорону праці» та Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 №304 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.07.2006 за № 806/12680, Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 №974,зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 за № 1229/29359, відповідно до вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, з метою проведення заходів, спрямованих на запобігання пожежам, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за дотриманням установлених законодавством вимог пожежної безпеки, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
 
НАКАЗУЮ:

 

  1. Керівникам закладів та установ освіти:

1.1. Забезпечити пожежну безпеку в закладах та установах шляхом проведення організаційних і практичних заходів та використання технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Постійно

1.2. Забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти покласти на керівників (директори, завідувачі), керівників структурних підрозділів (навчальні кабінети, бібліотеки,  майстерні тощо) відповідно до законодавства.

Постійно

1.3. У разі передачі в оренду будівель та приміщень закладів та установ освіти у договорі оренди визначати права та обов’язки орендаря і орендодавця щодо забезпечення протипожежного режиму та осіб, які є відповідальними за порушення вимог пожежної безпеки в орендованих будівлях і приміщеннях.

Постійно

1.4. Застосовувати аварійно-рятувальну, протипожежну та спеціальну техніку і обладнання для запобігання пожежам та їх гасіння, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій лише за наявності сертифіката відповідності.

Постійно

1.5. Визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних осіб за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, інженерного обладнання, а також за утримання та експлуатацію засобів протипожежного захисту, що мають бути передбачені у функціональних обов’язках, посадових інструкціях тощо.

До 20.01.2022

1.6. Забезпечити розробку і затвердити порядок оповіщення учасників освітнього процесу, що встановлюють обов’язки і дії працівників на випадок виникнення пожежі.

До 20.01.2022

1.7. Переглянути (розробити) та затвердити інструкцію, що визначає дії працівників закладу чи установи щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу, за якою не рідше одного разу на півроку (в установах сезонного типу - на початку кожної зміни) проводяться практичні тренування всіх працівників.

  1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

 

Т.в.о.начальника  відділу  освіти,

молоді і спорту                                                            Людмила САМЧЕНКО

 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень