A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді і спорту
Ушомирської сільської ради

Про стан відвідування учням закладів загальної середньої освіти

Дата: 06.01.2022 16:14
Кількість переглядів: 5

УКРАЇНА

УШОМИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ І СПОРТУ

 

Н А К А З

с.Ушомир

06 січня 2022 року                                                                             № 19

 

 

Про стан відвідування учням

закладів загальної середньої

освіти  

 

          Забезпечення якості та доступності освітніх послуг, створення безпечного середовища для навчання дітей є одним із пріоритетних завдань громади. Відділом освіти міської ради здійснюється щоденний контроль за виконанням вимог щодо навчання дітей, зокрема, за дотриманням адміністраціями закладів загальної середньої освіти вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року №684 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» в частині відвідування учнями школи, їхньої участі в освітньому процесі.

       З метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, адміністрація закладу освіти зобов’язана створювати умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання.

       Здобувачі освіти зобов’язані виконувати вимоги освітньої програми, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, дотримуватися принципу академічної доброчесності.

       На батьків учнів покладається відповідальність за здобуттям ними повної загальної середньої освіти.

       Вивчення стану відвідування учнями закладів освіти спрямоване на соціальний захист дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, раціональне використання матеріально-технічного ресурсу відділу освіти при  виконанні програми «Шкільний автобус».

       Слід відзначити, що з початком ІІ семестру 2021/2022 навчального року різко зменшився показник відвідуваності учнями - закладів освіти, що свідчить про недостатню роботу адміністрацій та педагогічних колективів шкіл по забезпеченні проведення якісного освітнього процесу, послабленні рівня співпраці із батьками щодо спільної мотивації учнів до навчання. Так, 10 січня 2022 року, 17% учнів усіх закладів загальної середньої освіти не з’явилися на навчання, 11 січня 2022 року – 12%, 12 січня 2022 року – 13%, 13 січня 2022 року – 14%, 14 січня 2022 року – 20%.

      Щоденно для перевезення учнів до місця навчання та додому задіяно 7 одиниць автобусної техніки на перевезення 430 учнів, тоді як 14 січня 2022 року здійснювався підвіз тільки 268 учнів, що становить 25%. 321 учень тільки із числа тих, що підвозяться, був відсутній на заняттях.

Виходячи із вищенаведеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Директорам закладів загальної середньої освіти :

1.1. Здійснювати щоденний контроль за відвідуванням учнями школи та до 10.00 інформувати відділ освіти про явку учнів на навчання.

1.2. Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання, своєчасно реагувати на пропуски учнями занять без поважних причин. Щомісячно на виробничій нараді аналізувати стан відвідування.

Про проведені заходи інформувати відділ освіти до 15 числа кожного місяця.

1.3. У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з’ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.

  У випадку, якщо учень систематично без поважних причин не відвідує школу, не виконує вимог освітньої програми, повідомляти соціальні служби : КУ «Центр соціальних служб Ушомирської сільської ради»  та Службу у  справах дітей сільської ради.

1.4. Провести засідання батьківських рад (комітетів) щодо розгляду питання роботи із батьками, діти яких часто пропускають заняття.

Графік проведення засідань подати на електронну адресу відділу освіти до 28 січня 2022 року.

 

  1. Адміністрації закладів освіти щоденно готувати інформацію щодо перевезення здобувачів освіти до місця навчання та додому.

 

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

Т.в.о.начальника відділу освіти,

молоді і спорту                                                                            Людмила САМЧЕНКО                                        

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень