Про удосконалення національно- патріотичного виховання в закладах освіти

Дата: 26.06.2023 12:41

УШОМИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ І СПОРТУ

Н А К А З

с.Ушомир

26 червня 2023 року                                                                №67-о

Про удосконалення національно- патріотичного

виховання в закладах освіти

Керуючись законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про культуру», «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 18 травня 2019 року №286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Державною цільовою соціальною програмою національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року №673, Концепцією національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 06 червня 2022 року №527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.20215 №641», на виконання заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, листа Міністерства освіти і науки України від 10.06.2022 №1/6267-22 «Про які питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України», з метою активізації національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладах освіти Ушомирської сільської ради у воєнний та повоєнний час

Н А К А З У Ю:

1. Відділу освіти, молоді і спорту Ушомирської сільської ради:
    1. Забезпечити контроль виконання Заходів щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання в закладах освіти до 2025 року.

Постійно

1. Здійснювати постійний моніторинг виконання заходів національно-патріотичного спрямування

Згідно з планом роботи ВОМіС

1. При розробці програми розвитку та функціонування системи освіти визначити окремим розділом/проектом національно-патріотичне виховання дітей та молоді.

До 01.12.2023

1. Забезпечити висвітлення інформації про проведення заходів в закладах освіти на офіційному сайті відділу освіти, молоді і спорту, направлення її для розміщення на сторінках сайту Ушомирської сільської ради.

Постійно

1. Надавати закладам освіти, молоді і спорту методичну допомогу з питань національно-патріотичного виховання.

За потребою

1. Керівникам закладів освіти, молоді і спорту:
    1. Здійснювати виконання Заходів щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання в закладах освіти до 2025 року, а також завдань, передбачених Державною цільовою соціальною програмою національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

Постійно до 2025 року

1. Забезпечити комплексний системний підхід у роботі з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Постійно

1. Збільшувати чисельність охоплення дітей та молоді заходами (проєктами) національно-патріотичного виховання.

Постійно

1. Налагодити співпрацю з інститутами громадянського суспільства з питань запобігання та профілактики негативних проявів поведінки, злочинності, наркоманії, алкоголізму серед дітей та молоді, а також набуття необхідних компетентностей у сфері безпеки і оборони.

Постійно

1. Проводити в закладах освіти краєзнавчу, пошукову та науково-дослідницьку роботу з питань українського державотворення, історії козаччини, історії Поліського краю, висвітлення подвигів героїв російсько-української війни.

Постійно

1. Проводити в закладах освіти інформаційну та культурно-просвітницьку роботу з питань національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді шляхом забезпечення функціонування літніх без пекових шкіл, клубів, різновікових об’єднань дітей та учнівської молоді патріотичного спрямування

Постійно

1. Залучати до членства в патріотичних гуртках, клубах, різновікових об’єднань дітей та молодь із сімей внутрішньо переміщених осіб.

Постійно

1. Посилити військово-патріотичне виховання дітей та молоді шляхом здійснення профорієнтаційних та компетентносних заходів у сфері безпеки та оборони, а також залучення до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Постійно

1. Забезпечити функціонування в закладах загальної середньої освіти «Класів безпеки» в рамках національно-патріотичного виховання.

Постійно

1. Інформувати управління освіти, молоді і спорту про виховання заходів з питань національно-патріотичного виховання.

Щоквартально, до 10 числа наступного

за звітним періодом місяця

1. Забезпечити висвітлення інформації про проведення заходів національно-патріотичного характеру на офіційних сайтах та сторінках закладів освіти.

Постійно

1. Продовжувати роботу щодо залучення вихованців закладу до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

Постійно

1. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. начальника відділу освіти,

молоді і спорту                                                   Людмила САМЧЕНКО